عسل طبیعی بندرعباس مهریه دختران این بندر است

در حقیقت عسل طبیعی بندرعباس در طول تاریخ به عنوان یک درمان استفاده شده است و دارای فواید سلامتی و مصارف پزشکی متنوعی است.

حتی در برخی بیمارستان ها به عنوان درمانی برای زخم ها استفاده می شود. بسیاری از این فواید سلامتی مخصوص عسل خام یا غیرپاستوریزه است.

بیشتر عسل هایی که در فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید پاستوریزه هستند. حرارت بالا مخمرهای ناخواسته را از بین می برد، می تواند رنگ و بافت را بهبود بخشد هر گونه تبلور را از بین می برد و عمر مفید را افزایش می دهد. با این حال بسیاری از مواد مغذی مفید نیز در این فرآیند از بین می روند.

منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها: عسل خام حاوی مجموعه ای از مواد شیمیایی گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند.

برخی از انواع عسل به اندازه میوه ها و سبزیجات آنتی اکسیدان دارند. آنتی اکسیدان ها به محافظت از بدن در برابر آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کنند.

عسل

رادیکال های آزاد به روند پیری کمک می کنند و همچنین ممکن است در ایجاد بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی نقش داشته باشند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در عسل خام به نام پلی فنول ها دارای اثرات ضد التهابی هستند که می توانند در محافظت در برابر تعدادی از شرایط مرتبط با استرس اکسیداتیو مفید باشند.

نسخه خام عسل همچنین می تواند حاوی گرده زنبور و بره موم باشد که ممکن است فواید بیشتری داشته باشد. مروری بر مطالعات سال 2017 نشان داد که عسل خام ممکن است اثرات محافظتی بالقوه ای برای سیستم تنفسی، گوارشی، قلبی عروقی و عصبی داشته باشد و حتی در درمان سرطان پتانسیل داشته باشد.

تغذیه خام عسل: محتوای غذایی عسل خام بر اساس منشأ آن و سایر عوامل متفاوت است. به طور کلی، یک قاشق غذاخوری یا 21 گرم عسل خام حاوی منبع مطمئن 64 کالری و 17 گرم شکر است. عسل خام همچنین حاوی مقادیر کمتری از ریزمغذی‌های زیر (یا ویتامین‌ها و مواد معدنی) است.

 • کلسیم
  منیزیم
  منگنز
  نیاسین
  اسید پانتوتنیک
  فسفر
  پتاسیم
  ریبوفلاوین
  فلز روی