شیرینی کلمپه خرمایی موجب طلاق بازیگر معروف ایرانی شد

مردم از حدود شش هزار سال پیش شروع به پخت شیرینی کلمپه خرمایی همراه با نان کردند و از آن زمان به بعد به این فکر رسیدند.

دستور العمل های شیرینی کلمپه خرمایی که بر اساس آن اجداد ما پخته شده اند، شباهت کمی به نمونه های مدرن دارند.

به عنوان مثال، عموم مردم در مورد وجود شکر و شکلات فقط در قرون 16-18 مطلع شدند و ترکیب پخت به لطف فرانسوی ها که در پخت و پز پیشرفت کردند، به طور قابل توجهی تغییر کرد.

تا به امروز شیرینی کلمپه خرمایی محصولات قنادی کوچکی هستند که بر پایه آرد، شکر و کره ساخته شده اند. به لطف تاریخ طولانی شیرینی ها و عشق بشر به آنها امروزه همه می توانند پیدا کنند

دستور کلاسیک شیرینی کلمپه خرمایی حاوی مقدار زیادی شکر، کره و تخم‌مرغ، آجیل و شیر است. بالاترین محتوای کالری را دارد، با چای و قهوه به خوبی می آید.

شیرینی

شیرینی کلمپه خرمایی می‌توانند هم نان کوتاه و هم بر پایه مرنگ با شکر، آرد گندم یا آجیل (مثلاً ماکارون) اضافه شوند. به هر حال، شما می توانید دستور مرنگ کلاسیک (مرنگ) را در وب سایت ما مشاهده کنید.

شیرینی های شکری شیرینی های متخلخل و شکننده ای هستند که هنگام پخت به راحتی پف می کنند.

از مقدار زیادی شکر (اما نه بیشتر از 30 درصد کل جرم)، کره، تخم مرغ، آرد و بکینگ پودر تشکیل شده است. خمیر شیرینی کلمپه خرمایی بسیار پلاستیکی است، به راحتی شکل می گیرد و در فر پخته می شود.

کوکی های و شیرینی کلمپه خرمایی سخت به اندازه انواع دیگر شکننده نیستند، اعمال یک الگو روی آن دشوارتر است. دارای بافت لایه ای است، با محتوای روغن کم (تا 8٪) و شکر (تا 20٪) مشخص می شود.

برای پخت و پز از آرد “ضعیف” با محتوای پروتئین کم استفاده می شود، به همین دلیل است که خمیر شیرینی کلمپه خرمایی باید برای مدت طولانی باز شود.